Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protestë kundër taksave të larta dhe çmimit të karburantit, banorët e Urës Vajgurore bllokojnë rrugën

Nga Klodiana 0

Banorët e Urës Vajgurore kanë bllokuar rrugën në shenjë proteste ndaj taksave të larta, subvencionet e fermerëve dhe çmimit të lartë të karburantit.

Protesta po zhvillohet në Urën e Kuçit, në ndarjen e Beratit me Lushnjen. Atyre u është bashkuar në këtë protestë edhe i dërguari i Kryesisë së Partis Demokratike, Enno Bozdo i cili u ka bërë thirrje banorëve që t’i bashkohen protestës së 16 shkurtit në Tiranë e cila është thirrur nga opozita.

Pritet që protetës së sotme të banorëve në Urën Vajgurore ti bashkohet edhe kryetari i PD-së, Lulzim basha i cili prej ditësh ka nisur turin e tij nëpër qytete të ndryshme të vendit duke i ftuar qytetarët në protestën e 16 shkurtit por edhe duke i njohur ata me programin dhe platformën e partisë që ai drejton.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej