Profesori bën s*ks me partneren e tij përpara studentëve, gjithçka ndodhi gjatë mësimit online

Duhet të lëçisni

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

“Nuk kemi siguri rrugore”, eksperti Hoxha: Stafi duhet të kualifikohet! Nga roje, përfundojnë shefa

Eksperti i Sigurisë Rrugore, Gëzim Hoxha gjatë një interviste të dhënë u shpreh se në vendin tonë nuk ka autoritete të posaçme për sigurinë...

Një profesor ka dhënë dorëheqjen pasi disa nga studentët e tij u ankuan se ai kishte bërë marrëdhënie seksuale përpara tyre.

Ngjarja ndodhi në Urbino, ku një mësues nga Akademia e Arteve të Bukura gabimisht la kamerën hapur gjatë procesit mësimor.

Ai u kishte shfaqur një video studentëve dhe duke menduar se ata janë të zënë duke parë videon, mori pak kohë për të kryer marrëdhënie seksuale me partneren e tij.  Por në të vërtetë videoja nuk u ishte shfaqur studentëve dhe ata kishin parë çdo veprim të profesorit të tij.

Sidoqoftë, kamera në internet filmoi gjithçka që ndodhi në dhomën e tij dhe djemtë panë gjithçka.

Profesori pasi e kuptoi gabimin e tij, shkroi një letër faljeje dhe dha dorëheqjen.

Ngjarja ka ndodhur pak para Krishtlindjeve, por mediat e huaja e raportuan së fundmi.

Drejtori i akademisë Luca Cesari e bëri të ditur historinë me një shënim zyrtar në të cilin e përcakton atë si “një profesor të shkëlqyeshëm, gjithashtu shumë popullor, i respektuar sigurisht nga studentët”.

“Ne menjëherë takuam studentët për të dëgjuar ndjenjat e tyre, aspak të hollësishme për këtë. Më pas thirrëm profesorin i cili e kuptonte në mënyrë të përsosur pozicionin e studentëve dhe institucionit, duke dhënë dorëheqjen spontanisht dhe me vetëdije”,- tha drejtori.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

“Nuk kemi siguri rrugore”, eksperti Hoxha: Stafi duhet të kualifikohet! Nga roje, përfundojnë shefa

Eksperti i Sigurisë Rrugore, Gëzim Hoxha gjatë një interviste të dhënë u shpreh se në vendin tonë nuk ka autoritete të posaçme për sigurinë...

Sërish qindra të infektuar, 21 persona humbin betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Situata me koronavirusin vazhdon të mbetet problematike në vendin tonë, duke qenë se në 24 orët e fundit janë identifikuar 952 persona të prekur...