Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Prestigjozja amerikane “USA Today”: Dieta shqiptare më e mira për vitin 2019

Nga Ejona 0

Agjensia prestigjoze amerikane “USA Today” e cilëson dietën shqiptare si dieta më e mirë për vitin 2019.

“USA Today”, i ka dedikuar një artikull dietës shqiptare dhe mesdhetare duke e përgëzuar atë në përgjithësi.

Pa yndyrna, e fokuzuar në fruta dhe perime, me mish të bardhë, pa shumë vaj dhe me peshk një herë në javë, dieta mesdhetare ka fituar sipas kritikëve vendin e parë në Amerikë.

Prestigjozia shkruan se nëse amerikanët duan që të jetojnë më gjatë dhe të kenë një trup më të shëndetshëm do i duhet ta konsiderojnë dietën mesdhetare si zgjidhjen kryesore.

Sipas “Organizatës shëndëtesore në Amerikë” shumë dyqane me ushqime tradicionale shqiptare kanë mbushur New York-un duke zënë kështu vendin e shumë “Fast Food-eve” amerikane. Shumë prej dyqaneve kanë fituar dhe çmime në faqen e “United Nations of Food”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej