Presidenti i Malit të Zi të mërkurën në Kosovë, detajet e vizitës

0
78

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç viziton të mërkurën Kosovën.

Lajmi bëhet i ditur nga Presidenca e Kosovës, ku bëhet me dije se presidentja Vjosa Osmani do të takojë homologun e saj malazez, Gjukanoviç.

Në njoftim zbardhet dhe axhenda e vizitës së Gjukanoviç.

“Pas ceremonisë së pritjes, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu zhvillon takim me Presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanović, si dhe në fund të takimit presidentja Osmani dhe presidenti Gjukanoviç mbajnë konferencë për media”, thuhet në njoftim.