Presidenti i Këshillit Evropian mbërrin në Tiranë, pritet nga Rama

0
54

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel sapo ka mbërritur në vendin tonë ku është pritur nga kryeministri Edi Rama jashtë Kryeministrisë, duke i uruar mirëseardhjen me një ceremoni zyrtare.

Zyrtari i lartë europian ka mbërritur në Tiranë në kuadër të turit që po zhvillon në Ballkanin Perëndimor ku ditën e djeshme ishte në Serbi.

Më vonë, pritet që Michel dhe Rama do të zhvillojnë edhe një konferencë për shtyp lidhur me progresin e negociatave ku vetëm ditën e djeshme Parlamenti Europian votoi pro rezolutës për hapjen e negociatave me Shqipërinë.