Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Premier League “ndez motorët”, nis stërvitja në grup, anglezët marrin shembull nga Bundesliga

Nga Klodiana 0

Premier League “ndez motorët” dhe bëhet gati të kthehet në fushën e lojës për të mbyllur sezonin e ndërprerë si pasojë e alrmit të Covid-19. Nga e marta, skuadrat kanë nisur stërvitjen në grupe, në fillim me numër të reduktuar lojtarësh dhe javën e ardhshme kolektivisht.

Data 13 e muajit të ardhshëm konsiderohet si parashikimi më optimist, ndërsa data më e mundëshme është 19 qershori. Kjo do të kënaqte edhe një pjesë të klubeve dhe trajnerëve, që kanë kërkuar më shumë kohë për të përgatitur skuadrat pas ndalesës së gjatë.

Sipas mediave angleze, drejtuesit e Premier League nxitojnë për të kthyer kampionatin, sidomos pasi panë Bundesligën në fundjavë. Sipas tyre, futbolli gjerman shërben si një udhërrëfyes për të gjithë futbollin europian që kërkon të kthehet në fushë për të mbyllur sezonin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej