Prefekti i Kukësit i ashpër ndaj Task-Forcës: Të infektuarit po dalin në pazar dhe ju s’po bëni detyrën, do mbani përgjegjësi

Duhet të lëçisni

Basha: Rama i ofroi komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua

Kreu i PD,  Lulzim Basha ka akuzuar mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama se ka dërguar ditën e sotme një emisar tek një ish-komandant...

Përplasen automjetet në Lezhë, humb jetën pasagjerja

Një aksident i rënd ka ndodhur mbrëmjen e sotme aksin rrugor Milot-Rrëshen, ku për pasojë ka gjetur vdekjen një 70-vjeçare. Siç njofton policia, në këtë...

Manastirliu: Cilat janë kategoritë që do vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se qeveria shqiptare ka parapaguar përmes Covax vaksinë për 5750 mijë qytetarë, ose 20% e popullatës. Megjithatë ndryshe nga...

Der Standard: Nëse Becchettit s’i jepen 100 mln €, Shqipërisë i konfiskohet pasuria jashtë

Gazeta austriake “Der Standard” në një shkrim të publikuar ditën e sotme paralajmëron se pasuritë shqiptare në Austri mund të konfiskohen pas një vendimi...

Prefekti i Kukësit Zenel Kuçana ka kritikuar ashpër drejtuesit e institucioneve kryesore, për të cilët thotë se nuk po e kryejnë si duhet punën e tyre, pasi të infektuarit me COVID-19 që ata duhet të mbikqyrin po dalin në rrugë.

“Mjeku i familjes, policia nuk i kanë në mbikqyrje të plotë, pasi ka raste që këta dalin nga familjet e tyre dhe shkojnë në pazar, tek spitali, tek marketi. Ka një kod penal, këta janë si një njeri që del me automatik në pazar dhe vret njerëz kjo s’vret menjëherë po i vret avash pas një jave a dy javësh”, tha Kuçana në Abc News.

Ai e vuri theksin te ceremonitë martesore dhe mortore, ndërsa u kërkoi zyratrëve të punojnë me seriozitet, ose në të kundërt do të mbajnë përgjegjësi.

“Vazhdojnë të bëhen dasma dhe në qytet, ku restorante janë të mëdha me 200 vetë. Edhe vakitë duhet të minimizohen. Në qytet ende ka banorë pa maska. Nuk kanë ndërgjegjësuar qytetarët që duhet të ruajnë veten. Nuk vini gjoba. Që nga policia e shtetit, ajo bashkiake, inspektoriati shtetëror shëndetësor.

Keni të bëni me jetën e njerëzve. Nëse vazhdoni me këtë impakt do jeni përgjegjës kundrejt qytetarëve për mosmarrjen e masave të duhura për parandalimin e infektimit. Ju them të jeni korrekt dhe serioz në punë. Nuk mund të vazhdohet më me këtë rritëm.”

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Basha: Rama i ofroi komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua

Kreu i PD,  Lulzim Basha ka akuzuar mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama se ka dërguar ditën e sotme një emisar tek një ish-komandant...

Përplasen automjetet në Lezhë, humb jetën pasagjerja

Një aksident i rënd ka ndodhur mbrëmjen e sotme aksin rrugor Milot-Rrëshen, ku për pasojë ka gjetur vdekjen një 70-vjeçare. Siç njofton policia, në këtë...

Manastirliu: Cilat janë kategoritë që do vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se qeveria shqiptare ka parapaguar përmes Covax vaksinë për 5750 mijë qytetarë, ose 20% e popullatës. Megjithatë ndryshe nga...

Der Standard: Nëse Becchettit s’i jepen 100 mln €, Shqipërisë i konfiskohet pasuria jashtë

Gazeta austriake “Der Standard” në një shkrim të publikuar ditën e sotme paralajmëron se pasuritë shqiptare në Austri mund të konfiskohen pas një vendimi...

Gara për në Gjykatën Kushtetuese, KED ndalon kandidaturat e 3 gjyqtarëve

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka ndaluar kandidaturat e tre gjyqtarëve për dy vakancat e përkohshme në GJK. U është ndaluar kandidimi Aldona Sylaj,...