Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Po organizonte protestën e mjekëve, pushohet nga puna infermieri

Nga Media 0

Infermieri Elson Jaçaj​ është pushuar nga puna pasi po organizonte protestën e mjekëve dhe infermierëve që është paralajmëruar të zhvillohet me datë 20 dhjetor. Ka qenë ish-zv/ministri i Arsimit, Taulant Muka, i cili ka bërë të ditur këtë lajm.

“Pushohet nga puna infiermieri Elson Jaçaj. Pushohet nga puna pasi po organizonte grevën e infermiërve dhe të mjekëve! Politika majtas dhe djathas kanë frikë nga arsimi dhe shëndetësia cilësore! Por nuk do e ndalni rininë e shpresës, ata janë sot sovrani!”, ka shkruar Muka.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej