Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përfundon takimi i eurodeputetëve me Ramën dhe Metën

Nga Loneta 0

Takimi i Knut Fleckenstein dhe David McAllister me kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e kuvendit Ilir Meta, ka përfunduar. Takimi nisi në orën 15:00 dhe zgjati pak më shumë se një orë.

Në këto momente McAllister është nisur drejt selisë blu për të realizuar takimin edhe me kreun e PD, Lulzim Basha. Në këtë takim mungon raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein pasi opozita ka kërkuar të mos jetë i pranishëm në këtë takim.

Dy negociatorët janë ngarkuar nga Brukseli për të gjetur zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej