Përcaktohen stadiumet e Champions: Ja ku do luhen 5 finalet e ardhshme

Duhet të lëçisni

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

UEFA ka njoftuar të premten se finalet e Ligës së Kampionëve për katër vitet e ardhshme do të mbahen në St. Petersburg, Stamboll, Londër dhe Munich, me dy nga katër finalet e Ligës së Evropës që do të mbahen në Spanjë.

Finalja e Championsit të këtij viti do të duhej të mbahej në Stamboll, por u zhvendos në Porto për shkak të situatës me koronavirusin. Pas kësaj zhvendosjeje, UEFA ka konfirmuar që Stambolli do të presë finalen e Ligës së Kampionëve në 2023. Finalja e sezonit 2021/22, do të mbahet në Rusi në qytetin e St. Petersburgut, i cili gjithashtu priti disa ndeshje të Kampionatit Evropian. Finalja e vitit 2024 do të jetë në stadiumin “Wembley” në Londër, i cili ishte vendi gjysmëfinaleve dhe finales së “Euro 2020”. Munichu do të jetë qyteti pritës për finalen e Ligës së Kampionëve 2025.

Spanja do të jetë vendi që finalja e Ligës së Evropës, do të mbahet dy herë – në vitin 2022 dhe vitin 2025. UEFA përsëri shpjegoi se Dublini dhe Bilbao do të shpërblehen pas zhvendosjes së ndeshjeve të “Euro 2020”.

Sevilla e pret finalen e Ligës së Evropës në vitin 2022, pastaj Budapesti në vitin 2023, Dublini e ka finalen e vitit 2024 kurse ajo e vitit 2025 do të kthehet sërish në Spanjë, por këtë herë në Bilbao.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Djelmosha me tipare engjëllore dhe vasha me pamje hyrish 

Shkruan Fahri Xharra* “Me ndihmën e Zotit, më të Lartit pushtuan çdo strehë që mësynë dhe grabitën e plaçkitën kaq shumë pasuri të frymore e jofrymore,...