Përballje titanësh në Twitter, numri një i Teslës i përgjigjet rivalit të tij Jef Bezzos me vetëm një emoji

Duhet të lëçisni

Përfshihet nga flakët godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë

Mbrëmjen e djeshme është përfshirë nga zjarri godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë. Sipas mediave dyshohet se zjarrvënia ka qene e qëllimshme. Mësohet se...

‘Rama në Tik Tok’/ Moderatorja e njohur “qan” për të: Të gjithë kryeministrat e botës janë budallenj, ky i joni është i zgjuar!

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Shtatë viktima dhe 629 të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

Vijon të jetë problematike situate e pandemisë në vend. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot shtatë humbje jete si pasojë e Covid. Në 24 orët...

“Ky është një skandal”/ Murrizi kap detajin poshtërues për Shqipërinë gjatë vizitës së Ramës në Egjip

Ish deputeti Muslim Murrizi ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama sot në Egjipt. Murrizi me anë të një postimi në rrjetet sociale ironizon pritjen...

Në vitin 1999, një revistë amerikane kishte parashikuar rrëzimin e aksioneve të Amazon, duke e quajtur themeluesin Jeff Bezos një “ndërmjetës” të thjeshtë.

“Ideja që Ceo Amazon Jeff Bezos ka filluar një paradigmë të re biznesi është pa kuptim”, filloi artikulli që shfaq dhe një karikaturë të Bezos brenda një bombe.

Ndërsa parashikimi nuk u bë i vërtetë, Bezos përdori kopertinën e revistës për të postuar një mesash frymëzues në Twitter.

“Dëgjo dhe ji i hapur, por mos lejo askënd të të thotë kush je. Kjo ishte vetëm një nga historitë e shumta që na tregonin të gjitha mënyrat se si do të dështonim. Sot, Amazon është një nga kompanitë më të suksesshme në botë dhe ka revolucionarizuar dy industri krejtësisht të ndryshme”,- shkroi në postim Bezzos.

Ky postim i njeriut të dytë më të pasur në botë nuk kaloi pa u vënë re dhe nga CEO i Teslës, Elon Musk.

Me këtë deklaratë Musk nuk ka asgjë kundër, por i ka kujtuar Bezos se me gjithë revolucionarizimin ai nuk ka arritur të jetë në krye të listës të më të pasurve në botës.

Musk ka publikuar postimin e Jeff Bezos dhe poshtë saj ka vendosur një emoji që i kujton atij se ai është në vend të dytë.

Kujtojmë që deri më sot Elon Musk është njeriu më i pasur në botë me një pasuri të vlerësuar prej 222 miliardë dollarësh.

Rritja e aksioneve të Tesla dhe vlerësimet e tregut të ri që i atribuojnë Space X një vlerë prej më shumë se 100 miliardë janë themelore.

Jo shumë poshtë numrit një të Amazon, me një vlerë prej 191.7 miliardë dollarë qëndron Bezzos.

Me pak fjalë, disa miliarda dollarë më shumë janë të mjaftueshme për Musk për të bërë një ngacmim në mediat sociale.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Përfshihet nga flakët godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë

Mbrëmjen e djeshme është përfshirë nga zjarri godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë. Sipas mediave dyshohet se zjarrvënia ka qene e qëllimshme. Mësohet se...

‘Rama në Tik Tok’/ Moderatorja e njohur “qan” për të: Të gjithë kryeministrat e botës janë budallenj, ky i joni është i zgjuar!

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Shtatë viktima dhe 629 të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

Vijon të jetë problematike situate e pandemisë në vend. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot shtatë humbje jete si pasojë e Covid. Në 24 orët...

“Ky është një skandal”/ Murrizi kap detajin poshtërues për Shqipërinë gjatë vizitës së Ramës në Egjip

Ish deputeti Muslim Murrizi ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama sot në Egjipt. Murrizi me anë të një postimi në rrjetet sociale ironizon pritjen...

Aksident në aksin Tepelenë-Gjirokastër, shoferi humb kontrollin e automjetit dhe del nga rruga, 3 persona të plagosur

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në aksin Tepelenë-Gjirokastër.Drejtuesi i automjetit R. K., ka dal nga rruga dhe ka përfunduar disa metra poshtë...