Për të forcuar sistemin imunitar, profesori rus jep “recetën” 15 sekondëshe

Duhet të lëçisni

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: E papranueshme, t’u sigurohen pagat

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Në letër i kërkohet qeverisë që...

Tabaku: Prej 5 vitesh në Tiranë sheh vetëm beton, pluhur, maune e gropa

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me betonizimin e Tiranës në 5 vitet e fundit duke akuzuar kryebashkiakun e kryeqytetit, Erion...

Bojkoti i kampionatit, Liga Profesioniste do të mblidhet sërish ditën e hënë

Nuk ka ende një datë se kur do të fillojë kampionati shqiptar, i cili është në bojkot nga 12 shtatori. Presidenti i FSHF, Armand...

Merr flakë në ecje automjeti në aksin Levan-Ura e Mifolit

Një makinë ka marrë flakë në ecje në aksin Levan-Ura e Mifolit. Në automjetin tip “Renault”me targa AA001DM ndodheshin shoferi dhe një pasagjer, të cilët...

Profesori i njohur nga Moska, Sergei Bubnovskiym, zbulon metodën e tij inovative për të rritur sistemin imunitar.

Ai pohon se futja e këmbëve në një banjë të ftohtë me akull për 10-15″>10-15 sekonda sapo të ktheheni në shtëpi pas punëve mund të forcojë sistemin imunitar dhe ta ndihmojë atë të luftojë ftohjet e zakonshme dhe gripin!

Një tjetër studim anglez tregoi se dushet e përditshme me ujë të ftohtë rrisin numrin e qelizave të bardha të gjakut që luftojnë sëmundjet.

Domethënë, ekipi i studiuesve në Institutin e Kërkimit të Thrombozës në Britani zbuloi se ndërsa trupi përpiqet të ngrohë vetveten gjatë dhe pas dushit me ujë të ftohtë. Shkalla metabolike përshpejtohet dhe sistemi imunitar aktivizohet dhe kështu shkakton rritjen e numrit të bardhë qelizat e gjakut.

Kjo është ajo që duhet të bëni për të rritur sistemin tuaj imunitar:

Ju duhet të mbushni vaskën apo një kove me ujë të ftohtë. Pastaj, shtoni sa më shumë kube akulli që mundeni, dhe vendosni këmbët në të për 10-15″>10-15 sekonda.

Ju duhet të përsërisni këtë teknikë çdo natë në kohën e gjumit dhe do ta forconi sistemin imunitar me shpejtësi.

Është shumë e dobishme në rastin e imunitetit të dobët, dhe këta njerëz duhet të vendosin këmbët në ujë të akullt çdo 4 orë.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: E papranueshme, t’u sigurohen pagat

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Në letër i kërkohet qeverisë që...

Tabaku: Prej 5 vitesh në Tiranë sheh vetëm beton, pluhur, maune e gropa

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me betonizimin e Tiranës në 5 vitet e fundit duke akuzuar kryebashkiakun e kryeqytetit, Erion...

Bojkoti i kampionatit, Liga Profesioniste do të mblidhet sërish ditën e hënë

Nuk ka ende një datë se kur do të fillojë kampionati shqiptar, i cili është në bojkot nga 12 shtatori. Presidenti i FSHF, Armand...

Merr flakë në ecje automjeti në aksin Levan-Ura e Mifolit

Një makinë ka marrë flakë në ecje në aksin Levan-Ura e Mifolit. Në automjetin tip “Renault”me targa AA001DM ndodheshin shoferi dhe një pasagjer, të cilët...

Regjistrohen 19,644 raste ditore me Covid-19, 151 persona humbën jetën në Itali

Italia ka konfirmuar 19,644 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga 177,669 teste të kryera. Raportohet se totali i të...