Pas suksesit në “La Casa de Papel”, “Profesori” fiton një rol të ri

Duhet të lëçisni

Përplaset 3 herë, shoferi i dehur plagoset rëndë dhe lë pa drita zonën e Ishull-Lezhës

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë. Një automjet me drejtues, Jetmir Shahini, punonjës i prokurorisë në Lezhë, i cili dyshohet të...

Pas kullës në Dubai, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është “veshur” kuq e zi. Me rastin e 28 Nëntorit,...

Basha nderon Adem Jasharin: I dëshmoi botës mbarë se për zogjtë e shqipes liria s’ka çmim

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nderuar këtë 28 nëntor, komandatin legjendar Adem Jashari, me rastin e ditës së lindjes. Përmes një postimi në Facebook,...

Kapiteni i kombëtares kuqezi infektohet me Covid-19

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur...

Alvaro Morte i “Money Heist” ka fituar një rol të ri në një projekt filmik.

Projektuesi kriminal i “Money Heist”, Profesori do të heq mënyrën e jetesës së tij kriminale nën jë seri krejt të re spanjolle, “The Head”, shkruan Daily Express.

Alvaro Morte u bë yll i famshëm kur trilleri spanjoll “Money Heist” u mor nga Netflix.

Para se drama të rikthehet me sezonin e saj të pestë dhe të fundit, Profesori ka marrë një rol kryesor në një seri tjetër.

Duke fituar famë në gjithë Evropën, aktori spanjoll ka arritur të fitojë rolin kryesor në trillerin e ri “The Head”.

Abonentët e Netflix janë ende duke pritur me durim për këstin përfundimtar të Money Heist, i cili u mor nga ky shërbim në vitin 2017.

Sezoni i fundit përfundoi duke e lënë Profesorin (Alvaro Morte) në telashe të mëdha, pasi Alicia Sierra e gjeti atë dhe ia drejtoi armën.

Xhirimet e serialit janë duke u zhvilluar dhe shpresohet që seria të jetë e gatshme për një datë në fillim të vitit 2021.

Në projektin e ri, Morte do të luajë si Ramón si pjesë e një grupi shkencëtarësh në Antarktidë në thrillerin e ri spanjoll, The Head. /Lajmi.net/

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Përplaset 3 herë, shoferi i dehur plagoset rëndë dhe lë pa drita zonën e Ishull-Lezhës

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë. Një automjet me drejtues, Jetmir Shahini, punonjës i prokurorisë në Lezhë, i cili dyshohet të...

Pas kullës në Dubai, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është “veshur” kuq e zi. Me rastin e 28 Nëntorit,...

Basha nderon Adem Jasharin: I dëshmoi botës mbarë se për zogjtë e shqipes liria s’ka çmim

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nderuar këtë 28 nëntor, komandatin legjendar Adem Jashari, me rastin e ditës së lindjes. Përmes një postimi në Facebook,...

Kapiteni i kombëtares kuqezi infektohet me Covid-19

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur...

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...