Pas pushtimit të Francës, Edi Rama jep urdhër të pushtohet Rusia

Duhet të lëçisni

Mjeku apel kolegëve: A duhet ndryshuar protokolli në spitale për familjarët e personave me aftësi ndryshe?

Mjeku Odri Qejvani nëpërmjet rrjeteve sociale ka bërë apel duke ju drejtuar kolegëve të tij në lidhje me rastin e një pacienteje 17 vjeçare...

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

Shqipëria ka hapur luftë me Rusinë. Tirana zyrtare ka përzënë një diplomat, se shkeli masat anti-COVID. Diplomati ishte kaq i paturp sa i shkeli masat e komitetsave dhe ekspertsave duke mos marrë pjesë në një mbledhje partie të Rilindjes. Nuk u bë ai t’i shkelë rregullat e vendosura nga Mira Rakacolli!

Reagimi i Kremlinit mësohet se është pritur keq nga udhëheqësi, të cilit i janë ngritur nervat dhe ka thirrur në një takim urgjent ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi dhe e ka emëruar ministër i Sulmit.

Me parë, njerëz të përmasës politike dhe historike si Edi Rama dështuan në sukeset e tyre perandorake, sepse guxuan të nisin pushtimin e Rusisë. Fjala vjen, në dimrin rus u thye Napoleon Bonaparti.

Por, ja që ka ardhur dita që fundi i Rusisë të ndodhë me të vërtetë, sepse strategu botëror, lideri global, kryerilindasi do e pushtojë Rusinë, kur të shkrijë dëbora, ndërsa do t’u japë ushtarëve për të pirë vitamina nga hunda.

Është e qartë që rrugës për Rusi do të pushtohen të gjitha vendet nga kalon Ushtria Mavi.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Mjeku apel kolegëve: A duhet ndryshuar protokolli në spitale për familjarët e personave me aftësi ndryshe?

Mjeku Odri Qejvani nëpërmjet rrjeteve sociale ka bërë apel duke ju drejtuar kolegëve të tij në lidhje me rastin e një pacienteje 17 vjeçare...

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

“Nuk kemi siguri rrugore”, eksperti Hoxha: Stafi duhet të kualifikohet! Nga roje, përfundojnë shefa

Eksperti i Sigurisë Rrugore, Gëzim Hoxha gjatë një interviste të dhënë u shpreh se në vendin tonë nuk ka autoritete të posaçme për sigurinë...