“Le t’ia themi çamërisht”/ Pas një dekade, dy artistët e njohur i këndojnë sërish Çamërisë (film)

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kur përmendim artistët e mirënjohur Enkeleda Arifi dhe Hysni Alushi kujtojmë “Mall për Çamërinë”, hitin e padiskutueshëm të një dekade më parë që bëri për vete çdo shqiptar. Ata vijnë sërish bashkë me një tjetër këngë kushtuar Çamërisë, e cila është publikuar ditën e djeshme dhe mban titullin “Le t’ia themi çamërisht”.

Për të folur për këtë projekt të ri, Enkeleda dhe Hysniu ishin të ftuar në emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, ku rrëfyen më shumë detaje. “Në tre minutat e para bëjmë histori, në gjysmën tjetër festojmë dhe gëzojmë”, tha Enkeleda.

“Dhe në ditën e promovimit të gjithë i kishte të fokusuar, të mbushur sytë me lot dhe kur fillonte pjesa e dytë e këngës, filluan të duartrokasin. Menjëherë i zgjoi ritmi”, shtoi ajo. Për herë të parë në klip janë përfshirë pamje origjinale nga destinacionet historike në Çamëri, si Kalaja e Qafës dhe Parga.

Hysniu u ndal dhe te kënga e tij shumë e pëlqyer, Nuse të përcjell babai, një dedikim për të bijën.“Në momentin kur erdhi krushqia, aty u lançua kënga. Një moment më është dridhur mjekra. Më pas e bukura  ka qenë se të gjithë njerëzit thoshin mirë atje që na bëre me qarë por na nxore dhe në TV. Ishte diçka e paparë”,- tregoi ai.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...