Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Palermo, arrestohet tifozi shqiptar që hodhi tymuesen në stadium

Nga Klodiana 0

Policia italiane ka identifikuar dhe ka arrestuar tifozin shqiptar i cili hodhi bombë tymuese gjatë ndeshjes së Itali-Shqipëri, duke shkaktuar ndërprerjen për disa minuta të lojës.

Policia italiane ka mundur të identifikojë autorin e këtij momenti të shëmtuar të ndeshjes, duke e arrestuar me akuzën e shkeljes së normave që disiplinojnë manifestimet sportive.

Gjithashtu policia italiane informon se janë rreth 77 tifozë të tjerë shqiptarë, të cilët janë identifikuar po nga videot e telekamerave të sigurisë në stadum, të cilët po hetohen të lirë, duke u ekzaminuar sjellja e tyre përgjatë zhvillimit të ndeshjes si dhe përgjegjësia e rrëmujave të shkaktuara.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej