Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pagat e pamarra, lojtarët e Besës bojkotojnë sfidën kundër Lushnjës

Nga Klodiana 0

Lojtarët e Besës kanë vendosur të mos zbresin në fushën e lojës në ndeshjen kundër Apolonisë, kjo për shkak të pagave që ata nuk i kanë marrë prej disa muajsh tashmë.

Lojtarët verdhezinj kanë njoftuar Sindikatën e Futbollistëve për vendimin e tyre dhe është kjo e fundit që ka raportuar situatën, duke i dhënë mbështetjen e saj të plotë futbollistëve të skuadrës kavajase.

“Sindikata bën me dije se futbollistët e ekipit Besa prej disa kohësh kanë kërkuar nga drejtuesit e klubit plotësimin e detyrimit financiar që kanë ndaj tyre, por heshtja dhe gënjeshtra i detyruan futbollistët në ndërmarrjen e këtij hapi,” lexohet ndër të tjera në njoftim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej