Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Opozita nuk futet në zgjedhje/ PS drejt zyrtarizimit të kandidatëve për 61 bashki (emrat)

Nga Ejona 0

Ka përfunduar mbledhja e kyesisë së Partisë Socialiste ku u zyrtarizuan kandidatët për zgjedhjet lokale të parashikuara për t’u mbajtur më 30 qershor.
Partia Socialiste është e përqendruar në zgjedhjet lokale, pavarësisht se partitë kryesore opozitare nuk do të jenë pjesë e garës politike, pasi nuk janë regjistruar në KQZ dhe kanë deklaruar se do pamundësojnë zgjedhjet.
Mësohet se kandidatët e kësaj force poltike për zgjedhjet e 30 qershorit janë:
Qarku ELBASAN
1.Elbasan Gledian Llatja
2. Belsh Arif Tafani
3. Cërrik Andi Salla
4.Gramsh Klodian Taçe
5. Librazhd Kastriot Gurra
6. Peqin Saimir Hasalla?
7. Përrenjas Nuri Belba
Qarku FIER
1. Fier Armando Subashi
2. Lushnjë Fatos Tushe?
3. Divjakë Fredi Kokoneshi
4. Patos Rajmonda Balilaj
5. Mallakastër Qerim Ismaili
6. Roskovec Majlinda Bufi
Qarku GJIROKASTËR
1.Gjirokastër Flamur Golemi
2.Tepelenë Tërmet Peçi
3.Këlcyrë Klemend Ndoni
4. Libohovë Luiza Mandi
5. Memaliaj E papërcaktuar
6. Përmet Alma Hoxha
7. Dropull Dhimitër Tola
Qarku SHKODËR
1. Shkodër Valdrin Pjetri
2. Fushë-Arrëz Fran Tuçi
3.Malësi e Madhe Tonin Marinaj
4. Pukë Gjon Gjoni
5. Vau i Dejës Mark Babani
Qarku DURRËS
1. Durrës Valbona Sako
2.Krujë Artur Bushi
3. Shijak Elton Arbana
Qarku LEZHË
1. Lezhë Pjerin Ndreu
2. Kurbin Majlinda Cara
3.Mirditë Ndrec Deda
Qarku BERAT
1. Berat Ervin Demo
2. Kuçovë Sybi Shehu
3. Poliçan Adriatik Zotkaj
4. Skrapar Adriatik Mema
5. Ura Vajgurore Juliana Memaj
Qarku TIRANË
1. Tiranë Erjon Veliaj
2. Vorë Agim Kajmaku
3. Kamëz Rakip Suli
4. Kavajë Redi Kraja
5. Rrogozhinë Haxhi Molla
Qarku KORCË
1. Korçë Sotiraq Filo
2. Devoll E papërcaktuar
3. Kolonjë Erjon Isai
4. Maliq Gëzim Topçiu
5. Pogradec Ilir Xhakolli
Qarku KUKËS
1. Has Adem Lala
2. Kukës Safet Gjici
3. Tropojë Rexhë Biberaj
Qarku DIBËR
1. Bulqizë Lefter Alla
2. Dibër Dionis Imeraj
3. Klos llmi Hoxha
4.Mat Agron Malaj
Qarku VLORË
1. Vlorë Dritan Leli
2. Konispol Shuaip Beqiri
3. Sarandë Ardian Gurma
4. Selenicë ?
5. Delvinë Majlinda Qilimi
6. Himarë Jorgo Goro
7. Finiq Kristo Kiço

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej