Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një tjetër zë shqiptar mahnit skenat nëpër botë, Inis Neziri bën shqiponjën para publikut (film)

Nga 27.al 0

Këngëtaret shqiptare vazhdojnë të mahnisin publikun nëpër botë me talentin e tyre jo vetëm vokal por edhe në performanca.

Zëri më i ri shqiptar që po mahnit skenat ndërkombëtare është Inis Neziri.

Pas Rumanisë ku para disa muajsh fitoi një festival mjaft të rëndësishëm, tani ajo po merr pjesë në garën “New Wawe Festival 2019” që po mbahet në Sochi të Rusisë.

Këngëtarja shqiptare është vlerësuar me pikët maksimale nga juria për dy netë rresht.

Gjatë prezantimit, Inis ka bërë edhe Shqiponjën para publikut rus, ku është shfaqur edhe flamuri shqiptar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej