Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nis shembja e godinave në Qytet Studenti, banorët nxirren jashtë nga banesa: Nuk dimë ku do të shkojmë

Nga Klodiana 0

Ka nisur zbarzja e godinave në Qytet Studenti, për të cilat këshilli bashkiak ka vendosur dje se do të shemben, pasi kanë pësuar dëme të parikuperushme nga tërmeti.

Godina sipas akt-kontatimit është vlerësuar e pabanueshme dhe me një rrezik potencial pasi ka dëmtime në strukturë  dhe për këtë arsye është vendosur që të shembej.

Ndërkohë banorët kanë nxjerrë edhe sendet e tyre me vlerë, nga banesat e tyre, ndërkohë që janë ende të paqartë se ku do të zhvendosen.

“Nuk e di ku do të shkoj”- ishte prononcimi i një banori për kamerën e Fax News, ndërkohë që gazetarja nuk u lejua të filmonte më tepër.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej