“Nga shitës cigaresh tek vila 500 mijë euro”, pasuria “e errët” e Ermal Mamaqit

Duhet të lëçisni

Kosova bojkoton Lojrat Olimpike në Pekin

Kosova ka bojkotuar Lojrat Olimpike në Pekin. Mësohet se Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Këshilltari...

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës,...

Dita e Rinisë, Basha: Secili është i shenjtë në individualitetin e vet, jemi të barabartë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale momente nga organizimi i sotëm për Ditën e Rinisë. Ndër të tjera, kryedemokrati thekson...

COVID-19, Infektohen 346 qytetarë, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 346 të infektuar. Në raportimin ditor të rasteve bëhet e ditur se si pasojë e...

Sot moderatori Ermal Mamaqi është një nga personazhet publikë më të famshëm dhe më të pasur në Shqipëri. Talenti i tij prej aktori apo Dj nuk mund ta bënte kaq të pasur sa është sot ku numëron disa biznese dhe vila luksoze.

Diku në një intervistë ai është shprehur qëkur ishte i vogël dëshira e tij ishte të bëhej biznesmen dhe showman dhe ia ka arritur por se si nuk e ka treguar. Vetëm vila në të cilën ai jeton së bashku me familjen ka kushtuar 500 mijë euro.

‘Nga shitës cigaresh tek vila 500 mijë euro’, pasuria e errët e Ermal  MamaqitNdodhet në një nga zonat më të mira të Tiranës, në Rolling Hills dhe është i rrethuar nga komshinj pasanikë si vetja. Shpesh herë na ka shtyrë kurioziteti si arriti të bënte gjithë këtë famë e këtë pasuri.

Me punën si shitës cigaresh apo me rrogën e tij prej aktori e Dj? Si pa kuptuar ai filloi të ngrinte ‘perandorinë’ që gëzon sot. Hapi biznesin me fustane nusërie ku në krye qëndronte gruaja e tij Amarda Toska, e cila ishte thjesht një moderatore ku janë njohur.

Më pas ia bëri ‘bam’ me emisionin e tij të parë në Digitalb ‘6 ditë pa Ermalin’ për ta vazhduar në Klan me ‘Xingun’ me të cilin shënoi kulmin e karrierës.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Kosova bojkoton Lojrat Olimpike në Pekin

Kosova ka bojkotuar Lojrat Olimpike në Pekin. Mësohet se Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Këshilltari...

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës,...

Dita e Rinisë, Basha: Secili është i shenjtë në individualitetin e vet, jemi të barabartë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale momente nga organizimi i sotëm për Ditën e Rinisë. Ndër të tjera, kryedemokrati thekson...

COVID-19, Infektohen 346 qytetarë, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 346 të infektuar. Në raportimin ditor të rasteve bëhet e ditur se si pasojë e...

Makina bie në humnerë, humb jetën një 17-vjeçari në Bulqizë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë pasditen e së mërkurës. Bëhet e ditur se rreth orës 17.00 në Tërbish ka rënë disa...