Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Në pranverë do të hapet kufiri me Kosovën”, Rama paralajmëron ambasadorët: Mos deformoni!

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me ambasadorët e akredituar në Shqipëri  ka njoftuar se në fillim të pranverës do të hapet kufiri.

Rama ju drejtua diplomatëve që mos të deformojnë fjalët e tij, pasi e ajo çfarë do të bëhet është diçka shumër thjeshtë.

“Në pranverë do të hapim kufirin me Kosovën. Shpresoj që mos të deformoni fjalët e mia. Ajo çfarë ne do të bëjmë është shumë e thjeshtë. Kemi marrë regjimin Shengen, e kemi perkthyer, i jemi nënshtruar një procesi teknik. Për të garantuar një liri lëvizje që sot është absudrde. Pa cënuar asnjë nga garancitë e një vendi. Jemi gati që të fillojmë punën dhe e Maqedoninë dhe me Malin e Zi që të qarkullonim si në Shengen.”- u shpreh Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej