Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Në familjen Sula ndodh mrekullia pas tërmetit, vjen në jetë vajza e vogël Ajsel

Nga 27.al 0

Tërmeti i datës 26 nëntor u mori jetën shumë personave, la të plagosur rreth 1 mijë të tjerë, e ndërsa dëmtoi e shkatërroi plotësisht qindra shtëpi.

Por pas gjithë kësaj tragjedie jeta vazhdon, ndërsa për njërën prej familjeve që fatmirësisht nuk pati viktima, një fëmijë ka ardhur në jetë.

Bëhet fjalë për familjen Sula e cila ka mbetur e pastrehë pas tërmetit  dhe është strehuar në çadrën e emenrgjencës në Manëz. Ne jetë ka ardhur sot vajza e tyre Ajsel e cila gëzon shëndet të plotë.

Postimi i Ministres Ogerta Manastirliu:

Mrekullia e jetës.

Ndërsa familja Sula ka mbetur e pastrehë si pasojë e tërmetit dhe është strehuar në çadrën e emergjencës në Manëz, pak orë më parë ka lindur Ajsel, vajza e tyre që gëzon shëndet të plotë bashkë me mami Ardjanën.

Ajsel #TiNukDoJeshKurrëVetëm

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej