Ndërron jetë në moshën 88-vjeçare aktori i famshëm i “Lord of the Ring”

Duhet të lëçisni

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Aktori veteran i skenës dhe i filmit Sir Ian Holm, i cili luajti Bilbo Baggins në filmat “Lord of the Rings”, ka vdekur në moshën 88 vjeç.

“Me shumë trishtim mund të konfirmojmë që aktori Sir Ian Holm CBE ndërroi jetë këtë mëngjes në moshën 88 vjeç,” tha agjenti i tij në një deklaratë, transmeton arbresh.info

“Ai vdiq paqësisht në spital me familjen dhe kujdestarin e tij,” shtoi ai.

Sëmundja e tij ishte e lidhur me Parkinson, konfirmoi agjenti i tij.

Holm, i cili gjithashtu luajti Dr Willis në filmin “The Madness of King George”, ishte trajnuar në mënyrë klasike dhe performoi shfaqje të paharrueshme në shfaqje të tilla të Shekspirit si ajo e  “King Lear”.

Më vonë në karrierën e tij ai ka punuar më shumë në film, falë roleve në filma kaq të profilit të lartë si seria e filmave The Fifth Element dhe Lord of the Rings.

Ishte pikërisht filmi “Chariots of Fire” i vitit 1981 që e bëri atë të marrë nominimin e tij më të mirë në Oscar.

“Unë kurrë nuk jam i njëjtë dy herë,” i tha ai Los Angeles Times në vitin 2000, “dhe unë nuk jam një tip ylli filmi, kështu që njerëzit nuk kërkojnë që unë të jem gjithmonë i njëjtë.”

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...