Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndërron jetë ish-negociatori për statusin e Kosovës, Albert Rohan

Nga Klodiana 0

Albert Rohan ka vdekur sot në moshën 83-vjeçare në Vjenë.

Alber Rohan ishte një diplomat austriak me karrierë të gjatë në Ministrinë e Jashtme të Austrisë, i cili shkroi planin për pavarësinë e Kosovës.

Gjatë bisedimeve për statusin e Kosovës, Rohan ishtë zëvendësndërmjetës i OKB-së.

Rohan ka qenë kritik i ashpër i hegjemonizmit serb, para vdekjes kundërshtoi planet për ndarjen e Kosovës.

/GazetaExpress/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej