Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndërpritet ndeshja në minutën e 82, stadiumi kthehet në “arenë lufte” mes tifozëve (film)

Nga Ejona 0

Ka degjeneruar në dhunë masive mes tifozëve, ndeshja e futbollit Atletiko San Luis-Keretaro e vlefshme për javën e 14-të të kampionatit.

Arbitri dhe stafi janë detyruar të ndërpresin ndeshjen në minutën e 86-të kur rezultati ishte 2-0, pasi qindra tifozë të revoltuar e kanë kthyer stadiumin “Alfonso Lastras” në një arenë të vërtetë dhune.

Forcat e rendit e kishin të pamundur të normalizonin situatën për shkak të numrit të madh të tyre.

Nga ana tjetër lojtarët vrapuan për në dhomat e zhveshjes dhe fatmirësisht nuk raportohet ë ndonjëri prej tyre të ketë marrë lëndime.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej