Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndahet nga jeta një nga futbollistët legjendë të kombëtares

Nga Klodiana 0

Një lajm i hidhur vjen për botën e sportin në vendin tonë. Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare Shyqyri Rrelit “Nderi i Kombit”.

Rreli lindi në Tiranë më 18 maj 1930, gjatë karrierës së tij ka qenë ish futbollist. Po ashtu kjo figurë e ndritur e futbollit shqiptarë ka drejtuar edhe ekipin tonë kombëtar. Homazhet janë sot ora 12-14 te stadiumi “Arena Kombëtare”, ndërsa varrimi bëhet me 1 janar ora 13.

U prehsh në paqe mjeshtër!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej