Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Napoli merr vendimin e rëndësishëm për mbrojtësin Hysaj

Nga Klodiana 0

Kur mbeten pak ditë na ndajnë nga mbyllja zyrtare e këtij sesioni në tregun e transferimeve në futbollin italian, Elseid Hysaj mund të mbetet te Napoli. Janë të përditëshmet përtej Adriatikut që kthehen të flasin për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, jashtë projektit të Carlo Anchelotti, por që shihet si një mundësi nga klubi napolitan për të mbushur arkën.

Një konfirmim për këtë vjen nga lëvizja e fundit e nënkampionëve të Serie A. Sipas “Corriere Dello Sport”, Napoli ka vendosur të refuzojë të gjitha ofertat për huazim në drejtim të futbollistit kuqezi. Në tavolinën e bisedimeve do të ulen, vetën nëse ka oferta për blerjen e menjëhershme të kartonit, të vlerësuar 20 milionë euro. Kjo ka pak mundësi që të ndodhë. Interesimi në merkato për Elseid Hysaj është sfumuar ndjeshëm.

Duke qëndruar në atë që raporton e përditëshmja italiane, Roma ishte skuadra e fundit me një ofertë bindëse, por tashmë klubi roman ka ndryshuar kurs në vend të shqiptarit, tashmë kërkon të transferojë Zapacosta nga Çelsi. Në këtë mënyrë duket se është mbyllur edhe pista e fundit që do të largonte Hysaj nga Napoli, megjithëse deri në ditën e fundit të merkatos nuk mund të përjashtohen edhe surprizat.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej