Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Mushkëria e Vlorës” pushtohet nga mbetjet, era e rëndë kutërbon qindra metra larg (film)

Nga 27.al 0

Pylli i Sodës, i njohur ndryshe si “mushkëria e Vlorës” është pushtuar nga mbetjet të cilat janë hedhur kudo.

Të gjitha mbetjet e restoranteve hidhen në pyll, i cili tashmë është i pakalueshëm. Mbetjet e hedhura kryesisht plastike shkaktojnë gjithashtu edhe aromë të keqe.

Ndërkohë asnjë institucion vendor nuk ka reaguar, edhe pse është paralajmëruar se do të merren masa për ndotjen.

Pamje të siguruara nga FaxWeb:

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej