Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Miratohet kontrata koncensionare Milot -Balldren, 9.4 mln euro/km

Nga Ejona 0

Komisioni i Ekonomisë ka miratuar gjatë mbledhjes së sotme kontratën koncesionare për rrugën Milot-Balldren (9.4 mln euro/km).

Rruga Milot-Balldren ka një gjatësi prej 17,2 kilometrash dhe vlera totale e ndërtimit është 161,5 milionë euro.

Kujtojmë se Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat janë pjesë e paketës1 miliardë euro të koncesioneve, që ndryshe njihet edhe si programi i rindërtimit.

Tenderat për dy këto kontrata u zhvilluan vitin e kaluar ku Ministria e Energjisë shpalli fitues respektivisht kompaninë “ANK” dhe atë “Gjikuria”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej