Miratohen 2 ligjet e shumëpritur edhe nga “opozita e re”

0
227

Janë miratuar dy ligjet e reformës në drejtësi, pasi opozita e re bashkoi votat me PS-në për të bërë kuorumin e nevojshëm.

Miratohet me 106 pro, 1 kundër, 1 abstenim projektligji për organet e qeverisjes në sistemin e drejtësisë.

Miratohet me 106 pro, 1 kundër, 1 abstenim projektligji për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve.

Janë miratuar gjithashtu dhe 2 koncesionet e shumë diskutuar ai i Orikum-Dukat me 77 vota pro, ndërsa ai i rrugës Milot-Balldren me 79 vota.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.