Michael Ngoo e ka “ngjyrën” bardheblu…

Duhet të lëçisni

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Nga Eduard Zaloshnja

Pas ndeshjes Tirana-Teuta, klubi durrsak publikoi një deklaratë, e cila mund të përmblidhet me fjalët “Lojtari me ngjyrë Michael Ngoo është një monstër”. I menjëhershëm ishte reagimi publik i klubit kryeqytetas, i cili i bëri thirrje federatës që ta dënonte deklaratën raciste të klubit bregdetar. Dhe me këto dy publikime zhurma mbaroi…

Por, nuk duhej ta mbyllnin me kaq Fanatiksat dhe shumë figura të shquara të futbollit kryeqytetas. Sepse Tirona ka patur futbollistë të bardhë, bojëkaf e të zinj në 100 vjetët e klubit, por të gjithë janë konsideruar bardheblu nga ata që e kanë dashur këtë klub. Aktualisht trajnerin e disa lojtarë i kemi me lëkurë të zezë,dhe zv.trajnerin e lojtarët e tjerë me lëkurë të bardhë, por në sytë tanë të gjithë janë vetëm bardheblu.

Klubi durrsak, duke ofenduar njërin nga familja e madhe bardheblu, ka ofenduar secilin nga ne bardheblujtë. Prandaj pres që çdo bardheblu që ka mundësinë e mikrofonit apo të internetit ta shprehë indinjatën e tij.

Shënim personal: Michael, sorry brother! We let you down, but we will make it up to you!

/Javanews/

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...