Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Medvedev dhe gjithë ministrat japin dorëheqjen nga drejtimi i Rusisë

Nga 27.al 0

Kryeministri i Rusisë, Dmitri Medvedev ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme.

Mediat ruse bëjnë me dije se bashkë me Medvedev kanë dhënë dorëheqjen edhe ministrat e tij duke bërë që Presidenti Putin të komandojë ministra të tjerë deri në zgjedhjen e një qeverie tjetër.

Raportohet se vendimi i Medvedev erdhi pas takimit me Putinin, ndërsa nuk dihen arsyet e këtij veprimi tyë beftë.

https://www.rt.com/russia/478340-government-resigns-russia-putin-medvedev/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej