Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbyllja e sezonit të Champions dhe Europa League, Presidenti i UEFA-s: Nuk mund t’i luajmë në shtator apo tetor

Nga Klodiana 0

Presidenti i UEFA, Aleksander Ceferin paralajmëron se sezoni i Champions League dhe Europa League 2019/ 2020 mund të mbyllet.

Ceferin në një intervistë për ZDF tha se ndeshjete mbetura mund të luhen në qershor apo korrik me dyer të mbyllura dhe stadiume bosh por jo në shtator dhe tetor.

Sipas tij është mirë që të luhen ndeshje tani me dyer të mbyllura pasi sjell energji pozitive tek njerëzit në kohë karantinimi. Finalet e 2 kompeticioneve të rëndësishme europiane ishin parashikuar të luheshin në maj por u shtynë për në qershor teksa dhe EURO2020 u shty për në 2021.

“Fakti është që nuk dimë shumë për këtë situatë. Po presim zhvillimet e kësaj situate të merrshme në botë, kryesisht në Europë. Është ende mirë që ndeshjet të luhen me dyer të mbyllura dhe në TV, pasi është ajo njerëzve u duhet dhe duan pasi sjell energji pozitive në shtëpitë e tyre, sa sa mos luhen. Dhe kjo do të jetë në qershor apo në korrik. Nuk mund t’i luajmë në shtator apo në tetor.”- tha Ceferin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej