Mbushja plot e stadiumit/ Vetëm në këtë ndeshje të “Euro 2020” do të lejohet që prania e tifozëve të jetë 100% e plotë

Duhet të lëçisni

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Tashmë është dhënë lajmi që ndeshjet e Euro 2020 do të zhvillohen me tifozë të pranishëm, më saktë 20-25% të kapacitetit të stadiumeve. Por është një vend që lejon 100% pjesëmarrjen e tifozëve.

Hungaria do të luajë ndeshjen e parë të Europianit ndaj Portugalisë në shtëpi, teksa është vendosur që në stadiumin “Puskas Arena” të lejohen numër i plotë tifozësh, duke mos pasur kufizime.

Kapaciteti i stadiumit është 61 mije vende dhe pritet që në ndeshjen e Hungarisë ndaj Portugalisë të jetë plot. Kjo do jetë e vetmja ndeshje e grupeve të Europianit, e cila do të zhvillohet me tifozë në 100% të kapacitetit.

Për sa i përket ndeshjeve në shtetet e tjera, në Baku në Azerbajxhan do të lejohet 50% e stadiumit me tifozë, në Sevilla dhe Gllasgow 30%, ndërsa në Romë dhe Londër do jetë 25% e kapacitetit të stadiumit me tifozë. Hungari-Portugali do të luhet më 15 qershor.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...