Mbani shënime! Si ta largoni dhimbjen e kokës në mënyrë natyrale

Duhet të lëçisni

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...

PE-ja kërkon nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Në Komisionin për politikë të jashtme të Parlamentit Evropian janë miratuar raportet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me këto raporte, duke marrë parasysh...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Basha: Shqiptarët kanë pagën më të ulët në rajon, Shqipëria meriton më mirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se Shqipëria në kushtet reale ka pagën më të ulët në rajon. Përmes një video të postuar...

Mbani shënime! Si ta largoni dhimbjen e kokës në mënyrë natyrale
Shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga dhimbja e kokës dhe disa prej tyre kanë gjetur “ngushëllim” tek ilaçet, por janë disa metoda natyrale që do ju bëjnë të shkëpusni marrëdhëniet me barnat farmaceutike.

Limoni

Limoni ndikon veçanërisht në kurimin e dhimbjes së kokës. Këshillohet që të merrni pak ujë të vakët dhe ta persieni me lëng limoni. Nëse dëshironi mund të hidhni dhe lëng frutash të shtrydhur.

Pini sa më shumë ujë

Pini sa më shumë ujë gjatë ditës. Shpesh herë dhimbja e kokës ndodh për shkak të dehidratimit.

Molla

Hani çdo ditë mollë të spërkatur me pak kripë natyrale, do të shihni se do të ndikoje pozitivisht në qetësimin e dhimbjes së kokës.

Copa akulli

Akulli përmirëson qarkullimin e gjakut, kështu që vendosni copa akulli në zonën ku keni më shumë dhimbje.

Gjethe menteje

Merrni një gotë ujë të nxehtë, hidhni një luge gjethe menteje e grirë dhe lëreni për rreth 10 minuta. Më pas pijeni. Kjo ndihmon në qetësimin e dhimbjes së kokës, shkruan Mapo.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...

PE-ja kërkon nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Në Komisionin për politikë të jashtme të Parlamentit Evropian janë miratuar raportet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me këto raporte, duke marrë parasysh...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Basha: Shqiptarët kanë pagën më të ulët në rajon, Shqipëria meriton më mirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se Shqipëria në kushtet reale ka pagën më të ulët në rajon. Përmes një video të postuar...

Vrasja e Admir Muratajt, kallëzohet penalisht prokurori i SPAK Eneid Nakuçi

Pasi kanë kaluar rreth dy vite nga grabitja e Rinasit ku mbeti i vrarë Admir Murataj, vëllai i i tij Can Murataj ka kallëzuar...