Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Masakrojnë lisat në pyllin e Follorinës, policia greke arreston tre shqiptarë

Nga Ejona 0

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke pasi akuzohen për prerjen pa leje të drurëve.

Shqiptarët e moshës 23, 45 dhe 51 vjeç u kapën pasi  kishin kaluar ilegalisht në territorin grek me pesë kuaj për të ngarkuar drutë e lisit që i siguronin duke shkatërruar një zonë malore të Follorinës.

Njëri nga të arrestuarit ishte gjithahtu në pritje të një dënimi nga Gjykata Penale greke për të njejtën vepër penale, për shkelje të ligjit të pyjeve dhe të kalimit të paligjshëm të kufirit.

Tre autorët janë marrë nën hetim nga Prokuroria e Kastorias. Ndërkohë janë sekuestruar lënda drusore, kuajt si dhe mjetet prerëse.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej