Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Maqedonia e Veriut së shpejti në NATO, Kuvendi ratifikon Protokollin

Nga Klodiana 0

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar ditën e sotme protokollin për anëtarësimin në NATO.

Gjatë seancës së sotme kanë marrë pjesë përfaqësuesit e të gjitha partive, duke dhënë mbështetjen e tyre.

Vetëm përfaqësuesit e VMRO-së nuk morën pjesë, pasi nuk pajtohen me vendimin për emërimin e shtetit sipas Marrëveshjes së Prespës.

Me 114 vota pro Kuvendi ratifikoi marrëveshjen për anëtarësim në NATO.

Republika e Maqedonisë së Veriut do të jetë anëtarja e 30-të e Aleancës së NATO-s.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej