Lojrat Olimpike/ Spanja eliminon Bregun e Fildishtë pas 120 minutash (Film)

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Spanja ka arritur mes vështirësish të mëdha të kualifikohet në gjysmëfinale të turneut të futbollit në Lojërat Olimpike. “Furisë së Kuqe” iu deshën 120 minuta për të kaluar Bregun e Fildishtë, teksa 90 minutat përfunduan 2-2 dhe e gjithë ndeshja u mbyll me shifrat 5-2.

Ndeshja nisi në malore për skuadrën e Spanjës, që pësoi gol, me Eric Bailly, që shënoi për afrikanët në minutën e 10. Më pas Spanja u kthye në lojë në minutën e 30, me Dani Olmon, që barazoi rezultatin. Por gjithçka spo kishte nisur sepse në fund ishte rezervuar pjesa më e bukur e ndeshjes.

Në minutën e 90+1′ Max Gradel shënoi për Bregun e Fildishtë dhe të gjithë menduan se afrikanët shkuan më tej për shkak se kishin mbetur shumë pak minuta kohë, por pas dy minutash Rafa Mir shënoi sërish për Spanjën dhe riktheu baraspeshën në sekondat e fundit.

Në shtesë më pas gjithçka foli për Spanjën, që shënoi tre gola. Në minutën e 98 Oyarzabal shënoi me penallti, ndërsa dy gola të tjerë të Rafa Mir në minutat 117 dhe 120 vendosën gjithçka dhe vulosën shifrat 5-2. Në gjysmëfinale Spanja do ndeshet me fituesin e duelit Japoni-Zelandë e Re.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...