Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Llalla në presidencë, Lu në kryeministri dhe më pas takim me Tahirin

Nga Luljeta 0

Ambasadori amerikan Donald Lu është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama

Pas deklaratës me akuza të rënda ndaj ambasadorit amerikan në Shqipëri, Donald Lu, prokurori i përgjithshëm Adriatik Llala u takua me presidentin Bujar Nishani. Ndërkohë, ambasadori Donald Lu, ka shkuar në kryeministri, për t’u takuar me kryeministrin Edi Rama dhe më pas me ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Llalla ka informuar përmes një letre presidentin Nishani dhe kryetarin e Kuvendit Ilir Meta, për ato, që ai i cilëson si shantazhe të ambasadorit amerikan ndaj Prokurorisë së Përgjithshme.  Në letër pasqyrohen komunikimet formale dhe informale të pretenduara nga kryeprokurori, ku evidentohet sipas tij, shantazhi i ambasadorit amerikan ndaj Prokurorisë, duke ndërhyrë në hetime për çështje të caktuara. Llalla përmendi hetime për çështej specifike, siç është hetimi ndaj kompanisë Bankers Petrolium, për të cilin kryeprokurori pretendon se ambasadori amerikan i ka kërkuar që të ndalë hetimin, nisur nga interesa personale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej