Liga e Futbollit ndërpret bojkotin, kur nis Superiorja dhe Kupa e Shqipërisë

Duhet të lëçisni

Përplaset 3 herë, shoferi i dehur plagoset rëndë dhe lë pa drita zonën e Ishull-Lezhës

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë. Një automjet me drejtues, Jetmir Shahini, punonjës i prokurorisë në Lezhë, i cili dyshohet të...

Pas kullës në Dubai, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është “veshur” kuq e zi. Me rastin e 28 Nëntorit,...

Basha nderon Adem Jasharin: I dëshmoi botës mbarë se për zogjtë e shqipes liria s’ka çmim

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nderuar këtë 28 nëntor, komandatin legjendar Adem Jashari, me rastin e ditës së lindjes. Përmes një postimi në Facebook,...

Kapiteni i kombëtares kuqezi infektohet me Covid-19

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur...

Liga Profesioniste e Futbollit ka zhvilluar mbledhjen e radhës, pasi dy ditë më parë morën edhe përgjigjen e deputetit Fidel Ylli, i cili në letrën e tij u bënte me dije presidentëve të klubeve të Superiores se kryeministri Edi Rama ishte dakord parimisht me 4 kërkesat e tyre.

Liga e Futbollit, pas një diskutime mes përfaqësuesve të 10 klubeve anëtare, si dhe përfaqësuesve të FSHF, Armand Duka dhe Marjus Sulejmani, vendosi që Kategoria Superiore të nisë të mërkurën.

Presidenti Armand Duka, pas takimit deklaroi se Kupa nis të dielën.

“Të gjithë kemi një qëllim, të zhvillohen aktivitetet. Sa i takon stadiumeve, kemi pasur vështirësi edhe herë të tjera. Kjo ishte arsyeja pse u la të luhej kupa të dielën. Kështu fushat bëhen gati për të mërkurën. Nuk kemi akord me asnjë, as kontratë. Kërkojmë të marrin për4gjegjësite e veta për ato që paguhen. Ne nuk kërkojmë gjëra alogjike”, tha mes të tjerash presidenti i FSHF, Armand Duka.

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Përplaset 3 herë, shoferi i dehur plagoset rëndë dhe lë pa drita zonën e Ishull-Lezhës

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë. Një automjet me drejtues, Jetmir Shahini, punonjës i prokurorisë në Lezhë, i cili dyshohet të...

Pas kullës në Dubai, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është “veshur” kuq e zi. Me rastin e 28 Nëntorit,...

Basha nderon Adem Jasharin: I dëshmoi botës mbarë se për zogjtë e shqipes liria s’ka çmim

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nderuar këtë 28 nëntor, komandatin legjendar Adem Jashari, me rastin e ditës së lindjes. Përmes një postimi në Facebook,...

Kapiteni i kombëtares kuqezi infektohet me Covid-19

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur...

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...