Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

La Liga, mbledhje deri në orët e vona të natës, caktohet data e re për rifillimin e sezonit

Nga Klodiana 0

La Liga spanjolle nuk do të rifilloj me 12 qershor, siç ishte njoftuar në fillim por më 19 qershor.

Mediat spanjolle duke iu referuar disa burime pas mbledhjes deri në orët e vona të së natës që përfaqësuesit më të lartë të sportit në vend zhvilluan më përfaqësues të qeverisë.

Ky vendim ka ardhur si pasoj e kushteve të vendosura nga qeveria iberike e cila nga ana tjetër do të lejoj të gjithë ekipet të zhvillojnë stërvitje të plota duke nisur nga 1 qershori.

Një konfirmim për arritjen e një akordi vjen edhe nga presidenti i Ligës, Javer Tebas: “Klubet, drejtuesit, lojtarët dhe arbitrat e Ligës mezi presin që të rikthehen në fushë por kampionati do të rifilloj vetëm atëherë kur kushtet sanitare të na e lejojnë. Koordinimi me Këshillin Superior të Sportit dhe me Federatën do të jetë përcaktues”, u shpreh Tebas.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej