Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kylie Jenner dhuron 1 milion dollarë për të infektuarit me koronavirus

Nga Klodiana 0

E gjithë bota i ka kthyer sytë tek koronavirus, që shkaktuar vdekje ne të gjithë botën.

Njerëzit e pasur kanë dhuruar para për të gjetur kurën, për të blerë pajisje mjekësore dhe për të rregulluar spitalet. Një gjest të tillë ka bërë edhe Kylie Jenner, e cila njihet për bamirësitë që bën.

Mësohet se 22 vjeçarja ka bërë donacion për spitalet në Los Angeles, aty ku po qëndron një numër i madh të infektuarish. Kylie ka dhuruar 1 milion dollarë, megjithatë ndihmën e saj ajo nuk ka dashur ta bëjë publike. Por, doktoresha e Kylie nga gëzimi e ka ndarë lajmin me të gjithë.

Ajo e ka cilësuar gjestin si të jashtëzakonshëm, pasi në këtë periudhë çdo ndihmë sado e vogël është shpresë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej