“Ky është një skandal”/ Murrizi kap detajin poshtërues për Shqipërinë gjatë vizitës së Ramës në Egjip

Duhet të lëçisni

Kosova bojkoton Lojrat Olimpike në Pekin

Kosova ka bojkotuar Lojrat Olimpike në Pekin. Mësohet se Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Këshilltari...

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës,...

Dita e Rinisë, Basha: Secili është i shenjtë në individualitetin e vet, jemi të barabartë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale momente nga organizimi i sotëm për Ditën e Rinisë. Ndër të tjera, kryedemokrati thekson...

COVID-19, Infektohen 346 qytetarë, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 346 të infektuar. Në raportimin ditor të rasteve bëhet e ditur se si pasojë e...

Ish deputeti Muslim Murrizi ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama sot në Egjipt.

Murrizi me anë të një postimi në rrjetet sociale ironizon pritjen zytare që iu bë Ramës, duke thënë se ceremonia ishte “madhështore”, por që mungonte flamuri Kombëtar i Shqipërisë.

“Nuk di si eshte ndjere Rama dhe ministrat e ministreshat qe e shoqeronin kur banda frymore shteterore Egjiptiane luante himnin tone Kombetare, dhe para fytyres se Rames valviteshin 4-5 flamuj te ndryshem Egjiptian” shkruan ai.

Postimi i plotë i Murrizit:

Rama pritet ne Egjipt me ceremoni  madheshtore” por pa flamurin tone Kombetare.

Nuk di kush eshte ambasador i Shqiperise ne Egjipt ,por cilido nga soj i ketyre qe mund te jete se nuk ka si te jete ndryshe, duhet ti vij turp qe nuk ka mundesuar nje flamur Kombetar te Shqiperise aty.

Nuk di si eshte mdjere Rama dhe ministrat e ministreshat qe e shoqeronin kur banda frymore shteterore Egjiptiane luante himnin tone Kombetare, dhe para fytyres se Rames valviteshin 4-5 flamuj te ndryshem Egjiptian

Ne Tirane kur vjen kryeministri apo presidenti i kujdo Shteti, nuk ngelet shtylle e pishe neper rruget ku do kaloj delegacioni pa flamuj kombetare te shtetit mik

Nese ka qene vizite zyrtare e Rames dhe tufes qe e shoqeronte, ky eshte skandal dhe inferioritet Kombetare i plehrave qe drejtojne Shqiperine si pengje dhe skllever te pisllikut te tyre

Nese eshte vizite private per pazar te radhes, per biznes apo per te strehuar parate e vjedhura, atehere nuk ka pse na çajne trapin duke na e shfaqur neper media por ta ruajne ne albumin e tyre njelloj so vd e darkes tek Nusreti e ta shohin me nostalgji kur te shkojne ne te semes siç kane shkuar te gjithe funderrinat e ketij vendi prej 500 vitesh.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Kosova bojkoton Lojrat Olimpike në Pekin

Kosova ka bojkotuar Lojrat Olimpike në Pekin. Mësohet se Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Këshilltari...

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës,...

Dita e Rinisë, Basha: Secili është i shenjtë në individualitetin e vet, jemi të barabartë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale momente nga organizimi i sotëm për Ditën e Rinisë. Ndër të tjera, kryedemokrati thekson...

COVID-19, Infektohen 346 qytetarë, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 346 të infektuar. Në raportimin ditor të rasteve bëhet e ditur se si pasojë e...

Makina bie në humnerë, humb jetën një 17-vjeçari në Bulqizë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë pasditen e së mërkurës. Bëhet e ditur se rreth orës 17.00 në Tërbish ka rënë disa...