Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kush niset me bo sevda në moshën e pleqërisë?

Nga 27-shi 0

Kush niset me bo sevda
Në moshën e pleqërisë?
Mjer’ atë që e rren mendja
Kujton vitet e rinisë

Pleqërinë askush s’e don
Zemra kurrë nuk e pranon
Del një rrudhë e del një thinjë
Koha ikën, mosha shkon.

Asaman moj lule rremit
Me at’ shtat posi selvi
More n’qafë të gjith’ miletin
Na tranove pleq’ e t’ri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej