Kryeministri i shanseve të humbura dhe rekordeve kriminale!

Duhet të lëçisni

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Mirëmëngjes O Z. Kryeministër i rekordeve barbare! Nga Ismail Tafani.
Siç Ju e dini ai agroturizëm shtetëror, me lekët e popullit bëhet në shkelje të së drejtës kushtetuese të pronës. Dhe unë Ju vura në dispozicion dokumentet duke kërkuar ndaljen e paligjshmërisë, dhe harrova shprehjen që “peshku qelbet nga koka”.
Por Ju tashmë jeni rekordmen edhe ky është një rekord tjetër për Ju. Rekord tjetër i juaji është që u vutë në dispozion të disa fundërrinave si Arif Tafani dhe Taulant “Pasha” Balla që meriton të jetë Kryeminstër De jure. Ashtu siç është rekord për Ju krijimi i Organizatës Kriminale “Rilindja” për t’i trajtuar si barbarë, Shqiptarët. Ka ngelur vetëm një rekord që Ju duhet të thyeni, ai i tërheqjes zvarrë siç i ndodh çdo diktatori, përgjithësisht pas jetës, por Ju jeni njeri i rekordeve dhe këtë keni për t’a arritur për së gjalli, dhe jam i bindur që do ia dilni në më pak se 4 vjet. Ju uroj me shpirt një fund të trishtë dhe Ju kujtoj një shprehje të bashkëfshatarëve të mi që “nuk ka për ta marrë tokën në krahë”. Ju këshilloj të bëni gati ca fjali se edhe pse jeni orator nuk besoj se do Ju dalë koha për të kërkuar mëshirë për gjithçka.
Pronarët e asaj prone i kanë fituar të gjitha betejat e padrejta, dhe Ju garantoj që edhe luftën do ta fitojnë pas barbarizmit Tuaj. Shpresoj shumë për Ju që si qënie njerëzore mos të vijë dita që të kërkoni mëshirë për t’u harruar sepse në fund të fundit të gjithëve u urohet që të jenë të paharruar.
Ato shallvaret e Tua do ta zbehin mjekrrën që Ju e bëtë si Ismail Bej Qemali për t’u bërë i ngjashëm me të sepse ju nuk mund të krijoni një identitet të vetëm, Tuajin. Uroj mos të jeni duke kërkuar mëshirë kur t’Ju nis mesazhin e fundit!
O Kryeministër i shanseve të humbura!
Me pështirësi,
Ismail Tafani

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...