Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koncerti i Britney Spears shtyn zgjedhjet në Izrael

Nga Klodiana 0

Këngëtarja Britney Spears ka ndërprerë procesin demokratik në Izrael. Raportimet e mediave lokale thonë se politikanët kanë vendosur të shtyjnë zgjedhjet për të shmangur përplasjet.

Kjo për arsyen se votuesit nuk do të mund të votojnë për shkak të trafikut që pritet të bëhet, dhe është vështirë të gjendet personel sigurimi për të siguruar procesin e votimit, pasi do të zhvillohet koncerti i Britney Spears në Tel Aviv.

“Dita e zgjedhjeve është shtyrë me një ditë pasi ka një event madhështor në Yarkon Park më 3 korrik, 2017”, thuhet në një deklaratë.

Këngëtarja nis një tur koncertesh, dhe aktualisht janë konfirmuar ato në Filipine, Japoni dhe Izrael, duke shkaktuar dhe shtyrjen e zgjedhjeve për në 4 korrik.

Një zëdhënës i Partisë së Punës ka thënë për The Times of Israel se ky vendim “do ta bëjë më të lehtë për njerëzit të shkojnë të votojnë”, dhe pranon se zyrtarët kanë vështirësi në rekurtimin e rojeve të sigurisë në datën fillestare.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej