Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koncensioni Milot- Balldren/ Ish-deputeti i PD-së: Kontratë korruptive me trefishin e kostos, të nisin hetimet (foto)

Nga Ejona 0

Komisioni i Ekonomisë ka miratuar gjatë mbledhjes së sotme kontratën koncesionare për rrugën Milot-Balldren (9.4 mln euro/km).

Ndërkohë ish deputet i PD, Agron Shehaj ka publikuar dokumentin ku tregon se oferta e Kompanisë ANK për ndërtimin e Milot-Balldren në vitin 2017 ka qenë 76 milionë euro.

“76 milionë euro ka qenë oferta e Kompanisë ANK për ndërtimin e Milot-Balldren, të dorëzuar në 2017. Komisioni i Ekonomisë sapo miratoi kontratën korruptive me trefishin e kostos, prej 213 milionë euro”, shkruan Shehaj.

Sipas tij kjo është vjedhja e radhës e dyshes Rama-Gjiknuri dhe prokuroria duhet të nisë menjëherë hetimet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej