Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kirk Douglas e dhuron pasurinë e tij për bamirësi, nuk i jep asnjë lek djalit të tij Michael

Nga Ejona 0

Aktori e Hollivudit, Kirk Douglas pas vdekjes së tij më 5 shkurt në moshën 103-vjeçare, e ka ndarë pasurinë e tij 61 milionë dollarë duke dhuruar 50 milionë dollarë për t’u shpërndarë përmes fondacionit Douglas, i cili synon të ndihmojë ata që nuk mund të ndihmojnë veten.
Kirk njihej si një njeri jashtëzakonisht bamirës dhe kjo duket mjaft qartë.
Disa nga përfituesit përfshijnë Universitetin St Laërence, ku ata financojnë një bursë për studentët minoritarë dhe të privuar nga shkolla; Tempulli Sinai i ëestëood, i cili strehon Qendrën e Fëmijërisë së Kirk dhe Anne Douglas; Teatri Kirk Douglas i Culver City dhe Spitali i Fëmijëve Los Anxhelos.
Kështu pra, Kirk nuk i ka lënë asgjë birit të tij Michael Douglas, i cili njoftoi lajmin se Kirk kishte ndërruar jetë në fillim të këtij muaji.
Që nga viti 2020, pasuria neto e Michael vlerësohet të jetë afro 300 milion dollarë, kështu që atij nuk është se i duhen patjetër paratë, shkruan the Mirror.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej