Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Këtu nuk mbijeton as më i forti”/ Luanët e Kopshtit Zoologjik nisen për në Hollandë (foto)

Nga 27-shi 0

Luanët e kopshtit zoologjik janë nisur sot nga Tirana drejt Holandës.

Pasi u morën nga një kopsht zoologjik privat në Fier, ata u transferuan në kopshtin zoologjik të kryeqytetit, ndërsa gjatë të martës, u transferuan për në Holandë.

Fotot e luanëve bënë xhiron e botës disa javë më parë. Daily Mail ka dedikuar një artikull se si përveç luanit edhe kafshë të tjera si zebra, një ari apo një ujk i dobët, gjithashtu jetojnë të izoluar dhe pa ushqim në këto kafaze, në kopshtin zoologjik privat.

“Ky luan kockë e lëkurë vuan nga një infeksion i syrit dhe mbahet në kushte të keqija dhe duket i paushqyer”, shkruhet në artikull.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej